• Miejsce na reklame.

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej

Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie wiele zamożnych państw. Nadal UE jest federacją niesamowicie zamożnych państw.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE to potęga. I choć ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to powinniśmy wiedzieć, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem UE to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – bądź aspirujące do ich miana, szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w naszym interesie jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Podobne wpisy:

Categories: Inne

Comments are closed.